Bilim Kampları 2019 kayıtları başlamıştır

Saygı Değer Öğretmenler, Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Geleceğin Bilim İnsanlarını Yetiştiriyoruz

Bilime ve Geleceğimiz Olan Gençlere Yapılan Yatırım Uzun Zaman Alır Fakat En Karlı En Mükemmel Yatırımdır.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı dönem arasında 17. sinin yürütücülüğünü gerçekleştirecek olduğum, ülkemizde ilk ve benzer örneği olmayan, öğrencilere yönelik Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik ve Özel Grup Bilim kampları ile ilgili bilgilendirme aşağıdadır.

Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Bilim :

 1. Bilim Kamplarımız Antalya’da 5 Yıldızlı Rixos Downtown Otelde (Deniz Mahallesi, Sakıp Sabancı Blv. No:3, 07050 Konyaaltı/Muratpaşa/Antalya) gerçekleştirilecektir.
 2. Kampımızın kabul kriteri; 7-8-9-10-11 ve 12 sınıflarda okuyan, yada Liseyi bitiren hedefi olan öğrenciler kabul edilecektir. Öğrencilerin seçiminde kampımızın hedefine ve amacına uygun olan öğrencilere öncelik tanınacaktır.
 3. Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik bilim kamplarının süreleri 10’ar gün olup; 21-31 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
 4. Kampımızda Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik bilim kampları ayrı ayrı salonlarda yapılacağından; başvuru yapmak isteyenler belirtilen dallardan herhangi birini seçeceklerdir. Kampa katılan her öğrenci hangi daldan katılırsa katılsın, kampımız bir bütün olduğundan diğer bilim dallarındaki eğitmenlerimize istediği soruyu sorup bilgi alabilecektir.
 5. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda; Ülkemizin değişik Üniversitelerinde ve okullarında görevli, konusunda deneyimli, 7 Prof. Dr., 1 Doç. Dr., 5 Dr. Öğretim Üyesi, 2 Dr., 2 Öğretim Görevlisi, 2 Arş. Gör. Dr. ve Olimpiyat Eğitimlerini tamamlamış, bu eğitimlerde görev almış, başarılı 8 tane Öğretmen olmak üzere toplam 27 kişilik eğitim kadromuz görev yapacaktır.
 6. Bilim kamplarımıza; ülkemizde konusunda deneyimli ve gençlerin ufkunu açacağını düşündüğümüz bilim insanlarını davet edip, söyleşiler yapılacak, konferanslar verilecektir.
 7. Kampımızın kazanımlarını pekiştirmek, başarıyı artırmak için, yayınlanmamış çok sayıda sorudan oluşan ileri düzeyde sınavlar uygulanacak, açık uçlu sorular sorulacaktır.
 8. Kamp süresince her akşam günün değerlendirilmesi çalışmaları yapılacaktır.
 9. Kamp süresince akşamları konu tekrarı ve soru çözümleri gerçekleştirilecektir.
 10. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda 8 gün ileri düzeyde pratik ve teorik dersler anlatılacak olup; 1 gün arazi çalışması ve doğanın dilini anlama gezisi yapılacaktır. 1 günde kampın değerlendirilmesi yapılacak olup toplam 10 gündür.
 11. Günde 10 saat ders yapılacak olup; toplamda kamp süresince en az 90 saat ders yapılacaktır.
 12. Biyoloji kampımızda; Biyoloji temel alanının önemli alt dallarına ait dersler ve uygulamaları anlatılacaktır.
 13. Fizik, Kimya ve Matematik kampımızda; Fizik, Kimya ve Matematik temel alanının önemli alt dallarına ait dersler anlatılacaktır.
 14. Kampımızda yeteri kadar Işık ve Stereoskop Mikroskop bulundurulacak, inceleme ve araştırma  Laboratuvarı oluşturulacaktır. Oluşturulacak laboratuvarda uzman akademisyenler eşliğinde isteyen istediği kadar çalışma yapabilecektir.15.Biyoloji kampımızda araziden toplanan ve eğitmenlerin getirdiği örnekler mikroskoplar yardımıyla incelenecektir.
 15. 16.Bilim kampımızın yapılacağı otele Biyolojik materyalden oluşan sergi, 300 Milyon yıldan günümüze fosil örneklerinden oluşan sergi ve resim sergisi açılacak olup; Müzesi olan tek bilim kampıdır.
 16. Her gün en az 4-5 saat dinlenme yada sosyal aktivite zamanı ayrılacaktır.
 17. Akşamları birlikte belgesel izleme ve belgesel yorumlama saatimiz olacaktır.
 18. Bazı akşamlar otelde birlikte sosyal aktiviteler gerçekleştirilecektir.
 19. Kamp masrafları kampa katılacak öğrencilerin velileri tarafından karşılanacak olup kamp için her şey dahil ödenecek ücret 2.800,00 (İkibin Sekizyüz) TL dir.
 20. Ödemler: 800,00 TL kesin kayıt kabulde ve devamında iki eşit taksitle ödenecektir.
 21. 10 günlük kamp için ödenecek ücrete; tam pansiyon alkolsüz her şey dahil (Yemek, içecek,  konaklama giderleri ve ara öğünler). Tüm eğitim giderleri, Arazi çalışmaları için kiralanacak otobüs giderleri, laboratuvar ve ekipman giderleri, eğitim ekipmanları, gezilecek yerlerin giriş ücretleri, dahil olup; kampa katılan öğrencinin ayrıca herhangi bir harcama yapması söz konusu olmayacaktır.
 22. Kampa katılacakların, Antalya havalimanı ve Antalya Otogar ile Bilim kampının yapılacağı otel arasındaki transferleri ücretsiz olarak tarafımızdan yapılacaktır.
 23. Bilim kampımıza katılmak isteyenler  başvuru formunu  biyolojiolimpiyatlari.com, egitimkamplari.com, bilimkamplari.com ve dogaokulu.net web sayfalarımızın herhangi birinden doldurarak yusufd@hacettepe.edu.tr yada yusufdurmus111@gmail.com adresine göndermeleri yeterli olacaktır.

Başvuru yapanlara detaylı program ve ödemelerle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

24.Kamp kontenjanlarımız 75 katılımcı Biyoloji, 25 Fizik, 25 Kimya, 25 Matematik ve 20 özel grup olmak üzere toplam 170 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru önceliğine göre kabul gerçekleşecek olup; kontenjanlar dolduğunda yeni grup açılmayacaktır.

Bilim Kamplarımızda Uyulması Gereken Temel Kuralları:

 1. Kamplarımıza katılan Eğitmenler ve Öğrenciler hiçbir siyasi konuşmada yada davranışta bulunamazlar.
 2. Kamplarımız sadece bilimsel temelli konuşma ve tartışmalara açıktır.
 3. Kamplarımıza katılan eğitmenler düzenli bir kıyafetle derslere girmek durumundadır, öğrenciler ise serbest kıyafet kullanabilirler.
 4. Kamplarımıza katılan öğrenciler otel dışına görevli eğitmenler ile çıkabilirler, Görevli eğitmenler olmadan otel dışına çıkmaları yasaktır.
 5. Eğitim döneminde aile bireyleri dışındaki kişilerle öğrencilerin görüşmesiyasaktır. Aile bireyi dışındaki kişiler ile öğrencilerin görüşmesinde Aileninyazılı onayı alınır.
 6. Otelde 2 kişilik odalarda konaklama yapılır, öğrencilerin özel isteği olur ise 3. kişi aynı odada kalabilir.
  Hiçbir öğrenci kamp sorumlusundan izin almadan başka bir odayagidemez.
 7. Akşam uyku saati özel bir bildirim olmadığı sürece 24:00, sabah en geçkalma saati ise 08:00 dir. (isteyen daha erken kalkarak, ders çalışabilir,laboratuvarı kullanabilir, havuza girebilir, spor yapabilir)
 8. Hiçbir Öğrenci arkadaşını ve çevreyi rahatsız edici davranışta bulunamaz.
 9. Odada geç saatlere kadar oyun oynama, yüksek sesle müzik dinleme yasaktır.
 10. Bilgisayar oyunlarının kampımıza getirilmesi uygun bulunmaz.
 11. Eğitmenlerimize uyku saati hariç istediğiniz zaman soru sorabilirsiniz.
 12. Kampımıza katılan öğrencilerimizin sigara, yabancı madde, alkol vb. kullanımı yasaktır. Bu tür alışkanlıkları olanların kampımıza başvuru yapmamaları gerekmektedir.
 13. Otelde öğrencilerimizin talepleri göz önünde bulundurularak açık büfe kahvaltı, yemek ve ara öğünler çıkmaktadır. Her öğrenci yiyeceği kadar yemek almalıdır.
 14. Kamplarımıza katılan tüm eğitmenler ve öğrenciler çevreye maksimum duyarlılık göstermek durumundadırlar.
 15. Kampımıza başvuru yapıp ücretinin tamamını ödeyenlerin kamp başlamasına 1 ay kalan süreye kadar kampa katılmaktan vaz geçtiğinde kamp ücretinin % 50 si iade edilir. Ücretini yatırıp özel bir mazereti nedeniyle kampa katılamayan öğrencilerimizin bir sonraki kampa yatırmış olduğu ücret geçerli sayılarak daha sonraki kampa katılması sağlanır.
 16. Bilim kamlarımızın temel amaçlarından birisi topluca yaşama alışkanlığı kazandırmaktır.

Topluca yaşam kurallarına uymayan, kampın disiplinini bozan, yukarıca belirtilen kurallara uymayanlar Aileleri ile iletişime geçilerek kampımızdan gönderilirler.

Kamplarımızdan gönderilen öğrenciler için herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

 

Selam Sevgi ve Saygılarımla

Proje Yürütücüsü

Öğretim Görevlisi Yusuf Durmuş

Hacettepe Üniversitesi

Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

Beytepe – Ankara

0532 511 25 02

Uzman Eğitmenler

Biz, sadece sadece uzman ve deneyimli eğitmenlerle çalışmaktayız.

Uygulamalı Eğitim

Kamp süresi öğrettiğimiz  teorik bilgiyi, pratikte de gösteririz.

Analiz

Gün Sonunda durum ve öğrenim analizleri yapmaktayız.

0
ÖĞRENCİ
0
ÖĞRENCİ STATÜLÜ ÖĞRETMEN
0
UZMAN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
0
EĞİTİM KAMP ORGANİZASYONU

Katılım belgesi

Bilim kampı projesini başarı ile tamamlayan her öğrencimize katılım belgesi takdim ediyoruz.

 

 

 • 495396Toplam ziyaretçi:
 • 17Bugün kü ziyaretçiler:
 • 234Aylık ziyaretçi:
 • 18Günlük ziyaretçi: