Sevgili Doğa Dostları

Saygı Değer Öğretmenler, Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

2018 yaz tatilinde 15. ve 16. sının yürütücülüğünü gerçekleştirecek olduğum, ülkemizde ilk ve benzer örneği olmayan, öğrencilere yönelik Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Bilim Yaz kampları duyurusu aşağıdadır.

BİYOLOJİ, FİZİK, KİMYA VE MATEMATİK BİLİM KAMPLARI:

 1. Kamp Antalya Şehir merkezinde bulunan Kamp Antalya şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı Grida City (Sakıp Sabancı Bulvarı No:12 Muratpaşa Antalya) otelde gerçekleştirilecektir.

Uzun yıllardır yaz kamplarımızı aynı otelde yapmaktayız.

Kamp sırasında Otelin büyük bir kısmını kamp grubumuz doldurduğundan dışarıdan müşteri girişi çok azdır.

Kamp otelimizin; geniş bahçesi ve uygulama eğitimleri için uygun salonlarının olması kamp başarımıza önemli katkı sağlamaktadır.

Boş zamanlarımız için otelimizde; Olimpik yüzme havuzu, geniş dinlenme ve spor alanları bulunmaktadır.

 1. Kampımıza 7-8-9-10 ve 11 sınıflarda okuyan hedefi olan öğrenciler kabul edilecektir. Öğrencilerin seçiminde kampımızın hedefine ve amacına uygun olan öğrencilere öncelik tanınacaktır.
 2. Biyoloji Fizik Kimya ve Matematik kamp süreleri 10’ar gün olup; iki farklı seçenekli tarihte yapılacaktır.
 3. 1. Kamp 19-29 Haziran 2018
 4. 2. Kamp; 02-12 Temmuz 2018

Katılmak isteyenler her iki gruba farklı derslerden katılabilirler.

 1. Kampımızda Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik bilim kampları ayrı ayrı salonlarda yapılacağından; başvuru yapmak isteyenler Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik olarak herhangi birini seçeceklerdir. Kampa katılan her öğrenci hangi daldan katılırsa katılsın, kampımız bir bütün olduğundan her dört daldaki eğitmenlerimize istediği soruyu sorup bilgi alabilecekledir.
 2. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda; Ülkemizin değişik Üniversitelerinde ve okullarında görevli, konusunda deneyimli, 6 Prof. Dr., 2 Doç. Dr., 5 Yrd. Doç. Dr., 1 Dr., 1 Akademik Uzman, 3 Arş. Gör., ve Olimpiyat Eğitimlerini tamamlamış, bu eğitimlerde görev almış, başarılı 8 tane Öğretmen olmak üzere toplam 26 kişilik eğitim kadromuz görev yapacaktır.
 3. Bilim kamplarımıza ayrıca ülkemizde konusunda deneyimli ve gençlerin ufkunu açacağını düşündüğümüz bilim insanları davet edip konferanslar verilecek, söyleşiler yapılacaktır.
 4. Kampımızın kazanımlarını pekiştirmek, başarıyı artırmak için, yayınlanmamış çok sayıda sorudan oluşan ileri düzeyde sınavlar uygulanacak, açık uçlu sorular sorulacaktır.
 5. Kamp süresince her akşam günün değerlendirilmesi çalışmaları yapılacaktır.
 6. Kamp süresince akşamları konu tekrarı ve soru çözümleri gerçekleştirilecektir.
 7. Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda 8 gün ileri düzeyde pratik ve teorik dersler anlatılacak, 1 gün kampın genel değerlendirmesi yapılacak olup; 1 gün de arazi çalışması ve doğanın dilini anlama gezisi yapılacaktır.
 8. Günde 10 saat ders yapılacak olup; toplamda kamp süresince en az 90 saat ders yapılacaktır.
 9. Biyoloji kampımızda; Biyoloji temel alanının önemli alt dallarına ait dersler ve uygulamaları anlatılacaktır.
 10. Fizik Kimya ve Matematik kampımızda Fizik, Kimya ve Matematik temel alanının önemli alt dallarına ait dersler anlatılacaktır.
 11. Kampımızda yeteri kadar ışık ve stereoskop mikroskop bulundurulacak, inceleme ve araştırma  Laboratuvarı oluşturulacaktır. Oluşturulacak laboratuvarda uzman akademisyenler eşliğinde isteyen istediği kadar çalışma yapabilecektir.
 12. Biyoloji kampımızdaaraziden toplanan ve eğitmenlerin getirdiği örnekler; Stereo ve Işık mikroskopları ile incelenecektir.

Bu incelemelerden; kampa hangi dalda katılırsa katılsın tüm öğrenciler yararlanacaktır.

 1. Her gün en az 4-5 saat, yüzme, spor, dinlenme ve sosyal aktivite zamanı ayrılacaktır.
 2. Akşamları birlikte belgesel izleme ve belgesel yorumlama saatimiz olacaktır.
 3. Bazı akşamlar otelde birlikte sosyal aktiviteler gerçekleştirilecektir.
 4. Kamp masrafları kampa katılacak öğrencilerin velileri tarafından karşılanacak olup kamp için tam pansiyon her şey dahil ödenecek ücret:
 5. Kamp 19-29 Haziran 2018 için: 2.200,00 (İkibin İkiyüz) TL
 6. Kamp; 02-12 Temmuz 2018: 2.200,00 (İkibin İkiyüz) TL

(Ödemeler bir peşin ve iki taksitte yapılacaktır.)

 1. 10 günlük kamp için ödenecek ücrete; tam pansiyon alkolsüz her şey dahil (Eğitim, Konaklama, Ara Öğünler, Kahvaltı, Öğlen ve Akşam açık büfe yemekler, Alkolsüz içecekler) Arazi çalışmaları için kiralanacak otobüs giderleri, laboratuvar ve ekipman giderleri, eğitim ekipmanları, gezilecek yerlerin giriş ücretleri, ören yeri giriş ücretleri, dahil olup; kampa katılan öğrencinin ayrıca herhangi bir harcama yapması söz konusu olmayacaktır.
 2. Antalya’da; Otel ile Havalimanı yada otel ile Otobüs terminali arasındaki transferler ücretsiz tarafımızdan yapılacaktır.
 3. Bilim kampımıza katılmak isteyenler başvuru formunu biyolojiolimpiyatları.com ve dogaokulu.net web sayfamızdan doldurarak Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir ya da Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine göndermeleri yeterli olacaktır.

Başvuru yapanlara detaylı program ve ödemelerle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

 1. Kamp kontenjanlarımız her bir grup için 75 katılımcı Biyoloji, 25 Matematik, 25 Fizik, 25 Kimya olmak üzere toplam 150 kişi ile sınırlıdır.

Başvuru önceliğine göre kabul gerçekleşecek olup; kontenjanlar dolduğunda yeni grup açılmayacaktır.

Hedefimiz:

Konusunda deneyimli akademisyenler ve ülkemizin seçkin Öğretmenleri ile geleceğin bilim insanlarını buluşturmak, Birlikte kamp yapmalarını, ayni ortamı paylaşmalarını sağlamak, gelecekteki hedeflerine emin adımlarla ilerlemelerine destek olmak, çocuklarımızın ufkunu açmak, sorgulayan araştıran nesiller yetiştirmektir. Gençlerimize bilimsel bakış açısı kazandırarak, geleceğin Bilim insanlarını yetiştirmektir.

 

Kampımıza katılan öğrencilerin belli başlı kazanımları ve katılımcı öğrencilerimizin önemli başarıları:

 1. Bilindiği gibi Üniversite giriş sınavlarında tercih edilen bir bölüme girebilmek için; Biyoloji Fizik, Kimya ve Matematik sorularını yapmak büyük avantaj sağlamaktadır. Biyoloji sorularının yoruma dayalı oluşu nedeni ile öğrencilerimiz büyük zorluklar yaşamaktadır. Katılımcılara bilginin yanı sıra, yorum yapabilme kabiliyeti kazandırılması Üniversite giriş sınavlarında avantaj sağlayacaktır.
 2. Biyolojiyi, Fizik, Kimya ve Matematiği alt bilim dalları bazında konusunda deneyimli akademisyenlerden ve Öğretmenlerden öğrenme.
 3. İlgili bilim dalları alt dallara ayrılarak anlatılacak, uygulamalar yapılacak, yaparak yaşayarak öğrenme gerçekleşeceği için, kampımıza katılan öğrenciler üzerinde çok olumlu etki yapacak ve konuları kolay öğrenmeleri sağlanacaktır.
 4. Gelecekte seçeceği Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Moleküler Biyoloji, Biyoloji, Çevre Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Fizik Tedavi gibi bölümleri okurken ileri düzeyde Biyoloji öğrenmesi Üniversite eğitiminde önemli katkı sağlayacaktır.
 5. Son yıllardaki Fizik sorularının Üniversite giriş sınavında yapılabilme oranında büyük bir düşüş vardır. Kampımızda bu sorunu gidermek, sorgulayarak iki olay arasında bağlantı kurabilme alışkanlığı kazandırılarak sorunun çözümüne katkı sağlanacaktır.
 6. Matematik Üniversite sınavlarında en çok soru çıkan dal olması nedeniyle önemlidir. Üniversitedeki akademisyenler ve öğretmenler ile gençleri buluşturup, Matematik sorununu çözmek hedeflenmiştir.
 7. Kimya kampımızda Akademisyen ve başarılı öğretmenler ile öğrencileri buluşturmak hedeflenmiş olup; Bilim dalları arasında var olan bağları kuvvetlendirmek hedeflenmiştir. Son yıllarda özellikle Kimya alanında çok önemli gelişmeler, buluşlar gerçekleşmekte olup, bu gelişmeler konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek ve akademisyenlerle buluşturmak hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca mevcut Lise müfredat programı da kamp süresinde tamamlanacaktır.
 8. Daha önceki yıllarda proje Yürütücülüğünü yaptığım Biyoloji Bilim kamplarına katılan gençler, Hem ulusal hem de uluslararası Biyoloji olimpiyatlarında büyük başarı göstermiş, madalyalar almışlardır. Kamplarımıza katılan çok sayıda gencimiz TÜBİTAK’ın yaptığı 2016 Biyoloji olimpiyatları sınavını kazanarak, 2. Aşama kampına davet edilmiştir. İkinci aşama sınavına giren 1 öğrencimiz gümüş 2 öğrencimiz ise bronz madalya kazanmıştır.
 9. 2017 Uluslararası Biyoloji olimpiyatları sınavında 1 Öğrencimiz Gümüş bir öğrencimiz ise bronz madalya kazanmıştır.
 10. Kampımıza katılan öğrencilerimizden 2 tanesi Biyoloji olimpiyatlarında 2012-2013-2014, 2015, yıllarında Türkiye birincilikleri elde ederek altın madalya kazanmışlardır. Çok sayıda öğrencimiz ulusal olimpiyat sınavlarında madalyalar kazanmıştır.
 11. Kamplarımıza katılan öğrencilerimiz 2012-2013-2014,2015, 2017 Dünya olimpiyatlarında 2 gümüş 4 bronz madalya kazanmıştır.
 12. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2015 yılında ABD de burs kazanarak Biyoloji ağırlıklı Lise ve devamında da Tıp Fakültesi okumak üzere ABD de bulunmaktadır.
 13. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2015 yılında Kanada’da burs kazanarak eğitim için Kanada’ya gitmiştir.
 14. Kampımıza katılan iki öğrencimiz 2016 yılında Kanada ve ABD de eğitim bursu kazanarak ilgili ülkelere gitmişlerdir.
 15. Çok sayıda gencimiz Koç, Cerrahpaşa ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakülteleri başta olmak üzere  ülkemizin saygın Üniversitelerinin bölümlerinin kazanmalarında kamplarımız önemli rol üstlenmiştir.
 16. Kampımıza katılan öğrencilerimizden 2015 Üniversite sınavlarında Türkiye 2. si ve Türkiye 9. su çıkmıştır.
 17. Kampımıza katılan bir öğrencimiz 2016 Üniversite sınavlarında Türkiye 2. si olmuştur.

18.Kampımıza katılan öğrencilerimizden 2017 Üniversite sınavlarında ilk 100 de çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.

2013, 2014, 2015, 2016 ve 2017 yılında Üniversite sınavlarında ilk 100, 200, 1000 ve 5000 de çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.

 1. Gerek Ülkemizde gerekse Yurt dışındaki saygın Üniversitelerde eğitim gören, Üniversiteyi bitirip akademik çalışmalar yapan çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.

(Detaylı bilgi için sayfamızdaki gurur tablomuzu inceleyebilirsiniz)

 

Selam Sevgi ve Saygılarımla

Proje Yürütücüsü

Uzman Yusuf Durmuş

Hacettepe Üniversitesi

Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

Beytepe - Ankara

0532 511 25 02

Sevgili Doğa Dostları Prof. Dr Galip Akaydın'ın hazırladığı Kemaliye ve çevresi bitkileri sunumunu izleyebilirsiniz.

 

Kemaliye Doğa Okulu katılımcılarından İlginç Kızılpınar ve Edibe Özmen'in Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde yaptıkları sunumun dosyalarını indirmek için burayı tıklayınız.

Katılımcılarımızda Ceren Kurt'un Kemaliye belgeselini izlemek için tıklayınız

İkinci dönem katılımcılarımızdan Sevim Sema İspay'ın hazırlamış olduğu Kemaliye belgeselini izlemek için tıklayınız. Çalışmasından dolayı kendisine teşekkür ederiz.

Yeni katman...