Yer belirleme harita

Contents:
 • Harita Üzerinde Koordinat Tespiti
 • yer belirleme | sureyelken
 • Eksik bir yeri haritaya ekleme
 • Adres arama
 • Harita üzerinde gezinerek kendi lokasyonunuzu bulun ve mouse ile tıklayın. Tam olarak koordinatlarınızın tespiti için zoom yaparak mümkün olduğu kadar yaklaşın. Bu alanda yer alan koordinat bilgilerinizi rahatlıkla kayıt işlemleriniz esnasında kullanabilirsiniz. Oldukça faydalı bir bilgilendirme olmuş. Bu yazı sayesinde lokasyonumuzun koordinatlarını çok hızlı tespit ettik.

  Harita Üzerinde Koordinat Tespiti. Bu manyetik pusulada takip edeceğimiz açıdır.

  Harita Üzerinde Koordinat Tespiti

  Gerçek Kuzeye göre ise gitmemiz gereken yönü dıştaki daireden derece olarak okuyabiliriz. Paralel cetveli kullanmak kolaydır. Eğer açıp kapama sırasında cetvelin kaydığını hissederseniz veya masanız küçük olduğu için masa kenarına takılırsa gerekli düzenlemeleri yapıp ölçüme yeniden başlamak en doğrusudur. Acil durumlarda yaklaşık yer belirlemesi yapılabilir, ama ideal olan yukarıdaki metodları kullanmaktır. Enlem ve Boylam vererek yer belirtme en hassasıdır. Harita veya GPS ile yeriniz kesin olarak tespit edilir. Sabit bir noktaya göre yer belirtirken Fenerbahçe fenerini 10 derecede görüyorum ve 2,5 mil mesafedeyim denilebilir.

  İki değişik sabit noktaya göre de yer verilebilir. Örneğin Fenerbahçe fenerini derecede görüyorum.

  yer belirleme | sureyelken

  Maltepe sığlığı Güney Kardinali ise 90 derecede görüyorum. Bu iki hattın kesiştirilmesinde tam yeriniz belli olur. Harita üzerinde aynı açılar çizilerek enlem ve boylam tespit edilebilir. Aldığınız kerterizlere göre teknenin yerini belirlediniz ve haritada yerinizi işaretlediniz. Bulunduğunuz yerin enlem ve boylamını bulmak istiyorsunuz. Denizde hız ölçüsü knot?

  Knot zaten saatteki deniz mili olarak hız anlamındadır.

  Eksik bir yeri haritaya ekleme

  Hızınızın kaç knot olduğunu bildiğinizde ne kadar mesafeyi ne kadar zamanda gideceğinizi kolayca bulabilirsiniz. Harita üzerinde çalışabilmek için bilmemiz gerekenler aşağıdadır. Harita Çalışması için Gerekenler Harita üzerinde çalışırken bazı aletlere ihtiyacımız olur. Mesafe Daha öncede denizde mesafenin deniz mili ile ölçüldüğünü belirtmiştik. Bir deniz mili enlemin bir dakikasına eşittir.

  Derinlikler metre olarak belirtilse de denizde kilometre kullanılmaz. Rota Belirlemesi Harita üzerinde çalışırken yönler pusulaya göredir.

  Rotanın Çizilmesi Rotayı belirleyen çizgi harita üzerine çizildikten sonra yönünü pusulaya göre belirlemek için paralel cetvel veya plotter kullanılır. Paralel Cetvel Paralel cetvelle çalışırken pusula gülünün içindeki daireyi esas alacağız. Plotter Kullanarak Bu cetveli kullanırken pusula gülü üzerinden okuma yapmayacağız.

  Pusula gülü üzerinden varyasyon değerini okuyun. Aygıt 24 saatten uzun süredir çevrimdışıysa "Çevrimdışı" mesajı görürsünüz. AirPods'unuz birbirinden ayrıysa haritada bir seferde yalnızca bir konum görürsünüz.

  Adres arama

  Önce haritada gösterilen parçayı bulup kutusuna koyun. Ardından haritayı yenileyip diğerini bulun. Aygıt çevrimiçi olduğunda e-posta almak için "Bulunduğunda bildir"e dokunun. Haritadaki yeşil noktayı tıkladıktan sonra Yenile'yi tıklayın. Sağ alt köşede geçerli görünümü örneğin Standart görünüm tıkladıktan sonra istediğiniz görünümü tıklayın.

  Recent tags:

  • Casus klavye kaydedici
  • samsung servis kurulum takip
  • whatsapp sohbet biz

  mSpy nedir?

  mSpy, kendini nihai kullanıcıların güvenlik, emniyet ve pratiklik ihtiyaçlarını karşılamaya adamış takip çözümlerindeki küresel liderlerden biridir.

  mSpy - Bilmek. Engel olmak. Korumak.

  Nasıl çalışıyor?

  Mobil takip yazılımının bütün gücünü kullanın

  Messenger uygulamalarını takip edin

  Takip edilen cihaz üzerindeki sohbet ve mesajlaşma hizmetlerine sınırsız erişime sahip olun

  Bizimle 7/24 iletişime geçin

  Özel destek ekibimize e-posta, sohbet ya da telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Verilerinizi saklayın

  Verilerinizi güvenle saklayın, yedekleyin ve başka cihazlara aktarın.

  Birden fazla cihazı takip edin

  Akıllı cep telefonlarını (Android, iOS) ve bilgisayarları (Mac, Windows) eş zamanlı olarak takibe alabilirsiniz.

  mSpy ile takip edin

  24/7

  7/24 küresel müşteri hizmetleri

  mSpy her müşterinin değerini biliyor ve 7/24 müşteri hizmetlerine büyük bir önem veriyor.

  95%

  Müşteri memnuniyeti %95

  Müşteri memnuniyeti mSpy’ın en önemli önceliğidir. mSpy müşterilerinin yüzde 95’i aldıkları hizmetten memnun olduklarını ve hizmetlerimizden yeniden faydalanacaklarını söylüyor.

  mSpy müşterileri memnun ediyor

  • mSpy’i bir kez denedikten sonra, bu uygulama bir ebeveyn olarak hayatımın paha biçilmez parçalarından biri haline geldi. Çocuklarımın neler yaptığı konusunda beni haberdar ediyor – bu sayede onların iyi olduklarından emin oluyorum. Aynı zamanda, ayarlarını değiştirerek hangi kontak kişilerinin, sitelerin ya da uygulamaların engelleneceğine karar vermek de beni memnun ediyor.

  • mSpy çocuğumun internet aktivitelerini tamamen denetimim altında tutmama yardımcı olan iyi bir aplikasyon. Eğer karşılaşırsam, bütün şüpheli kontak kişilerini silebilirim. Modern ebeveynler için iyi bir seçim.

  • Her ebeveyn için çocuklarının güven olmasını sağlamak temel bir önem taşır. Ve mSpy kızımın yanında olamadığım zamanlarda ona göz kulak olmama yardımcı oluyor. Şiddetle tavsiye ediyorum!

  • Oğlum 7/24 telefonuyla meşgul ve bazen onun kötü bir şeyler yapmadığından emin olmak için kontrol ediyorum. mSpy oğlumun düzenli olarak kullandığı her şey için bana güncellemeler sunuyor.

  • Yanlarında olmadığımda, çocuklarıma göz kulak olmak için iyi bir uygulama arıyordum. Ve bir arkadaşım mSpy’ı tavsiye etti. Ona bayılıyorum! İnternetin fırtınalı denizin çocuklarımı güvende tutmamı sağlıyor.

  Endorsements

  Uygulama genel olarak yasal takip kullanımı için tasarlandı ve yazılımı kurmak için elbette ki meşru nedenler bulunuyor. Mesela şirketler, çalışanlarını şirket telefonlarını güvenlik amacıyla takip ettiği konusunda bilgilendirebilir.

  Next Web