Bilgisayarı kontrol eden virüs

Contents:
 • Yorum dolaşımı
 • BİLGİSAYAR VİRÜSLERİ HAKKINDA BİLGİ : - Microsoft Community
 • Bilgisayar virüslerini temizleme ve bulaşmasını önleme
 • Bilgisayar virüslerini temizleme ve bulaşmasını önleme
 • Bir pc den başka bir pc yi kontrol etmek.virüs tar
 • Bazı virüsler, doğrudan data dosyalarını bozabilirler.


  • bilgisayar fan kontrol.
  • Virüslü Bilgisayar Nasıl Temizlenir? - Tamindir!
  • cepten takip bedava.
  • 102 yorum - “En Tehlikeli 10 Bilgisayar Virüsü”!

  DOC gibi çalıştırılabilir olmayan dosyaları hedef alıp bozabilmektedir. Ancak bilgisayar virüsleri de bir çeşit "bilgisayar programları" olduğundan, virüsün yayılabilmesi için mutlaka virüs kodunun çalışması lazım. Bu yüzden, söz gelimi bir düzyazı içeren dosyanın text virüs taşıma ihtimali yok. Bazı programların, uygulama ile birlikte kullanılan "kendi yardımcı programlama dilleri" vardır.

  Söz gelimi, popüler bir kelime islemci olan "MS Word", "Macro" adı verilen yardımcı paketlerle yazı yazma sırasında bazı işleri otomatik ve daha kolay yapmanızı sağlayabilir.

  Bilgisayar Güvenliği

  Programların bu özelliğini kullanarak yazılan virüslere "macro virüsleri" adı verilir. Bu virüsler, sadece hangi macro dili ile yazılmışlarsa o dosyaları bozabilirler. Bunun en popüler ve tehlikeli örneği "Microsoft Word" ve "Excel" macro virüsleri. Bunlar, ilgili uygulamanın macro dili ile yazılmış bir şekilde, bir word ya da excel kullanarak hazırladığınız dökümana yerleşir ve bu dökümana her girişinizde aktif hale geçer.

  Macro virüsleri, ilgili programların kullandığı bazı tanımlama dosyalarına da bulaşmaya normal. Böylece o programla olusturulan her döküman virüslenmiş olur. Microsoft Office word, excel vb macro virüsleri ile başetmek ve korunmak için, http: Eger bilgisayarınıza virüs bulaşmışsa, bu durumda bilgisayarınızda "olağan dışı" bazı durumlar gözlemleyebilirsiniz.

  Bazi virüsler, isimleri ile ilgili bir mesajı ekranınıza getirebilir. Bazıları makinanızın çalışmasını yavaşlatabilir, ya da kullanılabilir hafızanızı azaltır. Bu son iki sebep sırf virüs yüzünden olmasa da gene de şüphelenmekte fayda var. Bilgisayarınızın virüs kaıip kapmadığını saptayan "anti-virüs" programları da var. Bu programlar, bilgisayarınızın virüs kapabilecek her tarafını hafıza, boot sector, çalıştırılabilir programlar, dökümanlar vb tararlar. Bu programların virüs saptama yöntemleri 2 türlüdür:. Kendi veritabanlarındaki virüslerin imzalarını virüsün çalışmasını sağlayan bilgisayar programı parçası bilgisayarınızda ararlar.

  Programlarınızı, virüs olabilecek zararlı kodlara karşı analiz edebilirler. Günümüzdeki popüler anti-virüs programlarının veri tabanlarında binlerce virüs imzası ve bunların varyantları vardır. Bu veri tabanları, yeni çıkan virüsleri de ekleyerek sık aralıklarla güncellenir.

  Yorum dolaşımı

  Bütün virüs programları 3 temel işleve sahiptir:. Virüs kalkanları, bilgisayarınız her açıldığında kendiliğinden devreye giren, ve her yeni program çalıştırdığınızda, bilgisayarınıza kopyaladığınızda başka bir bilgisayardan, internet üzerinden, disketten vb bunları kontrol eden ve tanımlayabildiği virüs bulursa sizi uyaran ve virüs temizleme modülünü harekete geçirebilen araçlardır. Bu programlar genellikle "shereware" dir. Bazilarının kısıtlı kullanımlı "freeware" sürümleri de vardır. Bir programın virüslü olduğundan şüpheleniyorsanız, yapacağınız ilk iş, o an kullandığınız tüm uygulamaları kapatmak, yaptığınız işleri saklamak.

  Ardından, bir antivirüs programı ile bilgisayarınızı gerekirse disket lerin izi tarayın. Her zaman için, kullandığınız antivirüs programının yeni bir sürümünü elde etmeye çalışın. Eger bilgisayarınızın sistem alanları da etkilenmişse, bu durumda bilgisayarınızı kapatın. Ardından, bilgisayarınızı "temiz bir sistem disketi" ile açın. Bu yüzden, her zaman böyle bir disket bulundurmak faydalı olacaktır windows95 için Rescue Disk. En iyi korunma yolu, şüpheli programları, güvenmediğiniz internet sitelerinden aldığınız programları hemen kontrol etmeden çalıştırmamak.

  Ancak, bu korunma önlemi de yetmeyebilir. Virüsler yanında, çalıştırdığınızda bilgisayarınızın önemli dosyalarını silen, disklerinizi formatlamaya çalışan ve ilk anda yararlı gibi görünen söz gelimi ilk anda bir oyun programı olduğunu sanırsınız programlar da var. Bu programlar, genellikle, illegal programların bulundugu birtakım kontrolsüz FTP sitelerinde, web sitelerinde bulunmaktadır. Bu tip programların dağıtıldığı önemli yerlerden biri de haber gruplarıdır usenet news.

  BİLGİSAYAR VİRÜSLERİ HAKKINDA BİLGİ : - Microsoft Community

  Aldığınız bir mailin sonuna eklenen ve "lütfen ilişikteki kısa programı çalıştırın, size çok güzel bir yeni yıl kutlaması mesajı veriyor" gibi bir mesaj görür, eklenmiş programı alır ve çalıştırırsanız başınız muhtemelen dertte olacak demektir. Programı alırsınız, içinden hiç virüs çıkmaz. Ama, aldığınız program, çalıştırıldığında, aslında makinanıza ciddi zararlar veren bir algoritmayı doğrudan çalıştırıyor olabilir.

  Bu yüzden, çok dikkatli olmak lazım. Son pişmanlik fayda etmiyor. Önemli dosyalarınızın sistem dosyaları, önemli kişisel dosyalar vb yedeklerini almaya çalışın. Ve de süpheli bir şekilde aldığınız bir programı hemen silin. Bilgisayarınıza, eger imkanınız varsa, bir virüs koruyucu kalkan programı yükleyin. Bu da, sizi bir miktar koruyacaktır. Bu programların seçenekleri ile biraz oynayarak tam kullanımını öğrenin.

  Bazıları, disk formatlama, dosya silme vb gibi konularda kullanıcıyı uyaran özelliklere sahiptir.

  Bilgisayar virüslerini temizleme ve bulaşmasını önleme

  Sadece düz yazı içeren bir e-postayı okumakla sisteminize virüs filan bulaşmaz. Eger aldığınız e-posta ile birlikte bir "attachment eklenmiş dosya " varsa eklenmiş dosya, herhangi bir çalıştırılabilir executible dosya olabilir , mailinizi okuyup gelen dosyayı diskinize saklamakla "o dosya virüslü dahi olsa" yine virüs bulaşmaz. Tabii, eklenmiş dosyayı çalıştırırsanız ve o dosya da virüslü ise, sisteminize virüs bulaşabilir. Bu tamamen sizin sorumluluğunuz.

  Yıllar içinde mail programları oldukça gelişmiştir. Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabileceğini gösteren birkaç işaret aşağıda belirtilmiştir:.

  Bunlar, virüs bulaşmasının sık rastlanan işaretleridir. Ancak, virüsle ilgisi olmayan donanım veya yazılım sorunlarına da işaret ediyor olabilir. İpucu Virüs içeren bir e-posta gönderdiğiniz konusunda sizi uyaran iletilere dikkat edin. Bu durum, virüsün e-posta adresinizi virüslü e-postanın göndereni olarak listelediğini gösterebilir. Bu, bilgisayarınıza mutlaka virüs bulaştığı anlamına gelmez.

  Bilgisayar virüslerini temizleme ve bulaşmasını önleme

  Bazı virüsler, e-posta adreslerini taklit etme yeteneğine sahiptir. Ayrıca, bilgisayarınızda sahte virüs uyarısı pencerelerinin açılmasına neden olan, sahte güvenlik yazılımları adı verilen bir kötü amaçlı yazılım kategorisi de vardır.

  THE MOST DANGEROUS GAME ON THE PLANET

  Bilgisayarınızda virüs varken araçlar indirmek ve bilgisayarınızı güncelleştirmek güç olabilir. Bu durumda aşağıda belirtilenlerden birini deneyebilirsiniz:.

  Bir pc den başka bir pc yi kontrol etmek.virüs tar

  Microsoft destek aracılığıyla yardım alın 'den edinin. Hiçbir şey bilgisayarınızın güvenliğini garanti edemez, ancak virüs bulaşma riskini azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Virüsten koruma yazılımınızı, en son tehditleri saptamak ve ortadan kaldırmak için araca yardımcı olan en son güncelleştirmeler genellikle tanım dosyaları denir ile güncel durumda tutmanız çok önemlidir. Bir güvenlik duvarı US kullanarak, bilgisayarınızı güncel tutarak, geçerli bir virüsten koruma yazılımı aboneliğini Microsoft Security Essentials gibi sürdürerek ve önerilen birkaç uygulamayı takip ederek bilgisayarınızın güvenliğini daha da artırabilir ve virüs bulaşma olasılığını azaltabilirsiniz.

  Virüs bulaşmasının nasıl önleneceği konusunda ayrıntılı bilgi edinmek için, şu web sitesini ziyaret edin: Microsoft Windows web sitesi 'den edinin. İpucu Hiçbir güvenlik yöntemi garantili olmadığından, kritik dosyaları düzenli olarak yedeklemek çok önemlidir. Bilgisayar virüsünü nasıl temizlerim? Yeni ve gelişmiş güvenlik özelliklerini keşfedin. Yeni ve gelişmiş güvenlik özelliklerini keşfedin US. Kendinizi korumaya yardımcı olma yöntemleri. Çocukların güvenli bir şekilde oynamalarına yardımcı olun.

  Riskin en aza indirilmesine yardımcı olun. Bilgisayar Güvenliği Bilgisayarınız, dizüstü bilgisayarınız veya mobil cihazınız için güvenlik tarayıcıları, araçlar ve güvenlik yönergeleri.

  Recent tags:

  • Keylogger cho iphone 6s
  • arama kaydedici pro full indir
  • telefondan telefon takibi

  mSpy nedir?

  mSpy, kendini nihai kullanıcıların güvenlik, emniyet ve pratiklik ihtiyaçlarını karşılamaya adamış takip çözümlerindeki küresel liderlerden biridir.

  mSpy - Bilmek. Engel olmak. Korumak.

  Nasıl çalışıyor?

  Mobil takip yazılımının bütün gücünü kullanın

  Messenger uygulamalarını takip edin

  Takip edilen cihaz üzerindeki sohbet ve mesajlaşma hizmetlerine sınırsız erişime sahip olun

  Bizimle 7/24 iletişime geçin

  Özel destek ekibimize e-posta, sohbet ya da telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Verilerinizi saklayın

  Verilerinizi güvenle saklayın, yedekleyin ve başka cihazlara aktarın.

  Birden fazla cihazı takip edin

  Akıllı cep telefonlarını (Android, iOS) ve bilgisayarları (Mac, Windows) eş zamanlı olarak takibe alabilirsiniz.

  mSpy ile takip edin

  24/7

  7/24 küresel müşteri hizmetleri

  mSpy her müşterinin değerini biliyor ve 7/24 müşteri hizmetlerine büyük bir önem veriyor.

  95%

  Müşteri memnuniyeti %95

  Müşteri memnuniyeti mSpy’ın en önemli önceliğidir. mSpy müşterilerinin yüzde 95’i aldıkları hizmetten memnun olduklarını ve hizmetlerimizden yeniden faydalanacaklarını söylüyor.

  mSpy müşterileri memnun ediyor

  • mSpy’i bir kez denedikten sonra, bu uygulama bir ebeveyn olarak hayatımın paha biçilmez parçalarından biri haline geldi. Çocuklarımın neler yaptığı konusunda beni haberdar ediyor – bu sayede onların iyi olduklarından emin oluyorum. Aynı zamanda, ayarlarını değiştirerek hangi kontak kişilerinin, sitelerin ya da uygulamaların engelleneceğine karar vermek de beni memnun ediyor.

  • mSpy çocuğumun internet aktivitelerini tamamen denetimim altında tutmama yardımcı olan iyi bir aplikasyon. Eğer karşılaşırsam, bütün şüpheli kontak kişilerini silebilirim. Modern ebeveynler için iyi bir seçim.

  • Her ebeveyn için çocuklarının güven olmasını sağlamak temel bir önem taşır. Ve mSpy kızımın yanında olamadığım zamanlarda ona göz kulak olmama yardımcı oluyor. Şiddetle tavsiye ediyorum!

  • Oğlum 7/24 telefonuyla meşgul ve bazen onun kötü bir şeyler yapmadığından emin olmak için kontrol ediyorum. mSpy oğlumun düzenli olarak kullandığı her şey için bana güncellemeler sunuyor.

  • Yanlarında olmadığımda, çocuklarıma göz kulak olmak için iyi bir uygulama arıyordum. Ve bir arkadaşım mSpy’ı tavsiye etti. Ona bayılıyorum! İnternetin fırtınalı denizin çocuklarımı güvende tutmamı sağlıyor.

  Endorsements

  Uygulama genel olarak yasal takip kullanımı için tasarlandı ve yazılımı kurmak için elbette ki meşru nedenler bulunuyor. Mesela şirketler, çalışanlarını şirket telefonlarını güvenlik amacıyla takip ettiği konusunda bilgilendirebilir.

  Next Web